در ادامه به توضیح دادن درباره انواع شیر های پروانه ای می پردازیم.

انواع شیر پروانه ای نت پایپ:

شیر پروانه ای

یکی از انواع تجهیزات صنعتی و در واقع شیر آلات صنعتی با کاربرد فراوان و مختص به خود شیر پروانه ای یا butterfly valve می باشد. شیر پروانه ای دارای طراحی خاص و ساده ای بوده و انواع گوناگون دارد.

فروش و قیمت انواع شیر های پروانه ای در برندهای اروپایی,آسیایی ,ایرانی با مناسبترین قیمت جهت کلیه مصارف صنعتی ,نفت و گاز و پتروشیمی ,کشاورزی و موارد مشابه در متریالهای چدنی ,فولادی ,استنلس  استیل ,یو پی وی سی در سایزهای ۲ اینچ الی ۵۶ اینچ در انواع ویفری ,فلنجدار,گیربکسی و دستی .

در واقع شیر پروانه ای برای تنظیم جریان سیال مورد نظر و همین طور قطع و وصل کردن جریان سیال در مسیری که واقع شده است مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع شیرهای صنعتی که امروزه کاربردی گسترده در صنایع مختلف دارد شیر پروانه ای می باشد. شیر پروانه ای از ساده ترین شیرهای صنعتی محسوب می شود.

شیر پروانه ای

نحوه عملکرد شیر پروانه ای

شیر پروانه ای دارای عملکردی ساده و آسان است از این رو به عنوان یکی از انواع تجهیزات صنعتی پرکاربرد مورد توجه قرار می گیرد. این شیر دارای یک دیسک تنظیم کننده جریان می باشد. این شیر تنظیم کننده جریان دریچه ای پروانه ای دارد که در اطراف محور در جهت جریان جابجا شده و تحت تاثیر این جریان، دیسک نیز حرکت می کند.

انواع شیر پروانه ای

شیر پروانه ای ویفری

شیر پروانه ای فلنج دار

شیر پروانه ای چدنی

شیر پروانه ای استنلس استیل

شیر پروانه ای فولادی

شیر پروانه ای اهرمی

شیر پروانه ای پنوماتیک

یکی دیگر از انواع شیر پروانه ای، شیر فلنج دار پروانه ای و یا فلنج دار ویفری می باشد که به وسیله فلنج به لوله متصل می گردد. شیر پروانه ای فلنج دار در انواع مختلف دستی، پنوماتیکی و هیدرولیکی به تولید می رسد.

جنس بدنه متفاوت در تولید انواع شیر پروانه ای و همین طور شکل ظاهری تولید شده برای این محصول صنعتی در نهایت ویژگی های منحصر به فرد برای هر یک از انواع شیر پروانه ای سبب نامگذاری متنوع این محصول شده است. برخی از انواع شیر پروانه ای برای انجام یکسری از عملیات صنعتی مناسب تر می باشند.

انواع شیر پروانه ای در سایزهای مختلف نیز تولید می شوند.

قبل از تهیه و خرید شیر پروانه ای بهتر است که راهنمایی های لازم جهت استفاده درست و کاربرد مناسب این وسیله اتخاذ شود.

شیر ویفری

 

شیر پروانه ای

عملکرد انواع شیر پروانه ای

با توجه به نوع شیر پروانه ای مورد نظر عملگرهای مختلفی برای این وسیله وجود دارد که عبارتند از:

  • عملگرهای دستی
  • عملگرهای پنوماتیکی
  • عملگرهای هیدرولیکی
مزایای استفاده از انواع شیر پروانه ای
  1. شیر پروانه ای در انواع مختلف دارای وزنی سبک می باشد و از این رو کاربرد مطلوبی دارد.
  2. قیمت شیر پروانه ای برای استفاده در کارهای صنعتی ارزان بوده از این جهت یک محصول مقرون به صرفه محسوب می شود.
  3. تنوع جنس دیسک مورد نظر در شیر پروانه ای امکان انتخاب راحت را برای صنعتگران فراهم می آورد.
  4. خوردگی در شیر پروانه ای وجود ندارد به دلیل این که دارای محفظه خاصی برای به دام انداختن سیالاتی نیستند که در مسیر آن قرار دارد.
  5. چون طراحی جمع و جور و ساده ای برای شیر پروانه ای وجود دارد در نهایت با قیمت مناسب عرضه می شوند و به سادگی قابل حمل است.
  6. شیر پروانه ای عموما بادوام بوده و نیاز به روش های نگهداری خیلی سختی ندارند.

از ویژگی های بارز و متفاوت شیر پروانه ای می توان به وزن سبک، قیمت مناسب، ساخت دیسک با جنس های مختلف و پیشگیری از خوردگی اشاره کرد.

تعیین قیمت بروز برای این محصولات مختلف است و جهت آگاهی از این قیمت ها می توان با مشاوران فروش در این زمینه تماس حاصل کرد.

تماس با                                     ۰۹۱۳۸۳۳۴۷۸۱